Ели Сааб | Кафе пауза

Неверојатна есенска и зимска колекција за 2017/2018 година од Ели Сааб

Ако сакате да се изгубите во бајковитите креации на Ели Сааб за новата сезона, тогаш дефинитивно сте дојдени на вистинското место.

Ели Сааб колекција пролет/лето 2015

Оваа година на Париската модна недела изобилува колоритноста, а тоа најмногу може да се забележи во новата пролетно-летна колекција на Ели Сааб.

Есенска модна инспирација

Оваа година во есенските модни трендови преовладува елеганцијата, женственоста и едноставноста.

Колекција од бајките – Ели Сааб есен/зима 2014

Овие фустани од високата мода се остварување на соништата за многу жени и идни невести кои доволно е само еднаш да ги погледнат за да се заљубат во нив.

Нежност, гламур и елеганција во новата пролетна колекција на Ели Сааб

Моделите се во боите на сите цвеќиња, почнувајќи од бела камелија, розова ружа, светла бугенвилеја, па сѐ до живописната зелена.

Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013

За колекцијата есен 2013, Ели Сааб го привлече внимание повторно со везовите и украсите, вклучувајќи камења како рубинот, смарагдот и сафирот.
Датум: 26 сеп 2013
, Автор:

Ели Сааб – Колекција „Haute Couture“ пролет/лето 2013

Ели Сааб повторно нè изненадува со одлична нова колекција за висока мода.

Одлична нова колекција од незаменливиот Ели Сааб

Безвремената елеганција на неговите креации продолжува лесно да се забележува и во новата колекција „Resort“ за 2013 година.

Ели Сааб – безвремена елеганција

Либанскиот дизајнер Ели Сааб веќе одамна е водечко име во високата мода на Блискиот Исток, каде што неговите романтични и украсени со кристали наметки, ги привлекле принцезите во неговото ателје во Бејрут...
Датум: 03 јан 2012
, Автор: