Есенска модна инспирација

Оваа година во есенските модни трендови преовладува елеганцијата, женственоста и едноставноста. Токму тоа може да се забележи и во поголемиот дел од прекрасните нови есенско-зимски модни колекции. Погледнете како Ели Сааб, Дона Каран, Кристијан Диор, Каролина Херера и Бурбери Прорсум ја освежуваат оваа сезона со нивните прекрасни дизајни…

1. Ели Сааб

Есенска модна инспирација


2. Дона Каран

Есенска модна инспирација


3. Кристијан Диор

Есенска модна инспирација


4. Каролина Херера

Есенска модна инспирација


5. Бурбери Прорсум

Есенска модна инспирација




Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар