Дали домашните миленици се навистина добри за нас? Еве што велат експертите!

Многу љубители на животните мислат дека мачката или кучето ќе им помогне да живеат подолго, посреќно и поздраво. Се поставува прашањето дали тоа може и научно да се потврди.

20 слатки миленици што ги посрамотиле нивните сопственици

Дали вашето милениче направило нешто од кое сте се срамеле?

Мачките и кучињата ја апсорбираат негативната енергија и штитат од болести и депресија!

Врската помеѓу луѓето и нивните домашни миленици може да биде многу моќна и интензивна.

13 начини на кои вашата мачка ви покажува дека ве сака

Тие се многу повеќе од драги домашни миленици, тие се членови на семејството.

10 стрипови од француски артист што ја зголемуваат свесноста за напуштање на домашните миленици

Се надеваме дека следниве стрипови ќе ви ја прошират свесноста за важноста на вашиот миленик и дека ќе ве потсетат на нивната љубов кон вас.

Пет работи кои можете да ги направите за безбедноста на вашето куче

Покрај радоста која ја носат со себе, домашните миленици се и голема одговорност, посебно ако се темпераменти и сакаат да ја истражуваат околината, па често се губат или бегаат од дома.
Датум: 05 окт 2018
, Автор:

24 фотографии што ќе ги убедат дури и оние што се против миленичиња да си земат крзнено пријателче

Според една неодамнешна студија, контактот со животни може да го намали стресот што го чувствува секој човек.

Зошто луѓето сакаат да гледаат телевизија во друштво на милениците?

Кое милениче најмногу му прави друштво на својот сопственик кога гледа телевизија?

Домашни миленици кои без грижа на совест ги украле љубовните партнери на нивните сопственици

Погледнете ги следниве урнебесни животни кои без грижа на совест можат да ви ги украдат саканите доколку не внимавате...

Погледнете ги овие слатки животни кои не сакаат да ги остават нивните сопственици ниту за момент

Понекогаш слатките животинчиња толку многу се приврзуваат за нивните сопственици што не можат да живеат ниту еден ден без нив.

Забавни и креативни начини да ја заштитите новогодишната елка од вашите домашни миленици

Сите оние кои чуваат домашни миленици ќе се согласат дека имаат малку проблеми со нив кога доаѓаат празниците и декорирањата.

9 причини зошто е добро да имате куче

Научниците ширум светот ни ги откриваат 9-те причини зошто е добро да бидете сопственик на куче.
12