13 начини на кои вашата мачка ви покажува дека ве сака

Животот не е толку забавен без мачка. Само сетете се на последниот пат кога вашето власесто милениче ве забавуваше обидувајќи се да улови некоја мува или како веднаш почнува да мјаука секогаш кога ќе се вратите дома, барајќи внимание. Мачките се многу повеќе од драги домашни миленици, тие се членови на семејството. Ако неочекувано ве гризнат откако се галеле од вашата рака – не грижете се, тие не ви се лути. Можеби само полудуваат од љубов! Погледнете ги овие помалку и повеќе познати начини на кои мачките ни кажуваат „те сакам“.

1. Неслучајно ги допираат вашите усни, тие знаат каде да „нишанат“ за да покажат љубов

13 начини со кои вашата мачка покажува дека ве сака

2. Триењето на нивната глава од вашата не е повик за борба туку знак на приврзаност

13 начини со кои вашата мачка покажува дека ве сака

3. Мижуркаат додека ве гледаат? Само се заслепени од вас!

13 начини со кои вашата мачка покажува дека ве сака

4. Добивате бесплатна масажа затоа што ве сакаат

13 начини со кои вашата мачка покажува дека ве сака

5. Мачките го разбираат концептот „следи ме“ и совршено го изведуваат

13 начини со кои вашата мачка покажува дека ве сака

6. Трчаат кон вас веднаш штом ќе слушнат дека сте се вратиле дома. Секако дека се гладни, но и ужасно сте им недостигале.

13 начини со кои вашата мачка покажува дека ве сака

Продолжува на втората страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар