Дали посакувате да летате со вашиот домашен миленик? Оваа авиокомпанија ќе ви го овозможи тоа!

Дали посакувате да летате со вашиот домашен миленик? Оваа авиокомпанија ќе ви го овозможи тоа!

За многумина, миленичињата се практично членови на семејството, па секогаш им е доста тешко кога се качуваат на лет бидејќи треба да се разделат од нив. Сепак, една компанија одлучила да преземе поинаква политика за ова прашање…

Дали посакувате да летате со вашиот домашен миленик? Оваа авиокомпанија ќе ви го овозможи тоа!

Доаѓа нова ера за патниците кои летаат со домашни миленици. Приватната авиокомпанија K9 Jets почна да нуди летови за домашни миленици од Њујорк до Париз или од Лисабон до Лондон.

Така, ќе имате две опции на располагање: можете да купите посебно седиште за вашето домашно милениче или вашето домашно милениче може да седне на подот без дополнителни трошоци. Иако компанијата нуди фиксни цени за своите седишта, тоа се приватни летови, па цените не се воопшто евтини.

Седиштето на летот на K9 Jets ќе ве чини околу 8.000 евра со вклучен оброк. Цената е прилично голема, но специјалните услуги секогаш се плаќаат, нели? Вие и вашиот домашен миленик ќе се качите директно во авионот без никакви кафези или прегради за товар. Значи, исто како да летате со член на семејството.

Откако прочитавте за оваа авиокомпанија која организира летови за домашни миленици, можеби ќе сакате да прочитате и зошто потребата за маче или куче има длабоко космичко значење.

Извор: punkufer.dnevnik.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар