должина | Кафе пауза

Што открива должината на одредени делови од телото за вашето здравје?

Големината на различни делови од телото може да открие дали сте изложени на ризик од разни заболувања како што се гихт, висок крвен притисок, срцеви заболувања, па дури и рак.

Колку долго трае породилното отсуство во разни држави?

Психолозите и педијатрите секогаш кажуваат дека е навистина важно родителите да комуницираат со нивните новороденчиња и да поминуваат што е можно повеќе време со нив.

Што открива должината на косата за вашиот карактер?

Без разлика дали косата ви е долга или кратка, несомнено е дека таа е една од карактеристиките што најмногу ве дефинираат.

Запознајте ја Рапанзел од вистинскиот живот

Оваа принцеза од Дизни повеќе не е само лик од приказните бидејќи се појави девојка која без двоумење можеме да ја наречеме вистинската Рапанзел!

Најдобар модел на обувки за секоја должина на здолниште или фустан

Погледнете го нашиот мал моден водич и дознајте кој тип обувки одговараат со различните должини на здолништа и фустани.

Брз и лесен тест: Должината на малиот прст одредува какви сте во љубовта

Кој би рекол дека должината на нашиот најмал прст на левата рака може да одреди какви сме ние во љубовта?

Секс поза за секоја должина на пенисот: Која поза е идеална за вас?

Велат дека „големината не е важна“, но важна е техниката...

Што открива бојата, формата и должината на вашата коса за вас?

Дали сте дружељубиви, хаотични или перфекционисти? Дали можеби се поемотивни отколку што мислите или пак, сте склони кон драматични ситуации?

5 работи кои должината на машките прсти ги открива за нив

Односот помеѓу должината на вториот и четвртиот прст на раката на мажите се поврзува со мноштво физички и лични карактеристики.
Датум: 24 фев 2015
, Автор:

Формула за пресметување на должината на вашата врска

Формулата која ќе ви помогне да откриете колку долго ќе бидете со партнерот гласи: L = 8 + .5Y – .2P + .9Hm + .3Mf + J – .3G – .5(Sm – Sf)2 + I + 1.5C.
Датум: 26 мар 2014
, Автор:

Набрани здолништа – совршени за секоја пригода

Набраните здолништа се вклопуваат во секаква пригода, ги има во различни бои и должини, лесно се комбинираат со различни аксесоари, а може да ги носите на рамни обувки но и на високи потпетици.
Датум: 26 апр 2013
, Автор:

Интересни идеи за фризури со пунџа

Совршени речиси за секаква должина на вашата коса и за секаква пригода, се чини дека пунџите не излегуваат од мода. Еве некои интересни идеи за фризури кои би можеле да ги примените.
Датум: 07 дек 2012
, Автор:
12