5 работи кои должината на машките прсти ги открива за нив

Односот помеѓу должината на вториот и четвртиот прст на раката на мажите се поврзува со мноштво физички и лични карактеристики.
Датум: 24 фев 2015
, Автор:

Како да му помогнете на партнерот да ги оствари своите цели?

Љубовта не може, а да не ве тера да му дадете малку ветер во грб на партнерот за да ги оствари своите соништа.

6 уметници кои си ги мразат своите ремек-дела

Уметниците одвреме-навреме создаваат по некое ремек-дело по кое стануваат препознатливи, но тоа е меч со две острици.

Пенест десерт со кафе кој едноставно мора да го пробате

Наместо вашето секојдневно кафе, денес пробајте го овој десерт...

15 работи кои пречувствителните личности би сакале да ги разберете

Пречувствителна личност е онаа која има малку поразвиен нервен систем од другите и поради тоа поинтензивно чувствува сè околу себе.

Напивка од јаболков оцет која го забрзува метаболизмот и го поттикнува слабеењето

Овој пијалак ќе ви го подобри варењето во текот на денот, ќе ви го забрза метаболизмот и на тој начин ќе ве однесе поблиску до губењето на килограмите.

Најслатката мала куќа во која целосно ќе се заљубите

26 квадрати, совршено дизајнирани за мир и опуштање...

10 минути до повитки нозе: Ослободете се од дебелите листови

Доколку имате дебели листови и сакате да се ослободите од нив за нозете да ви бидат повитки, додајте ја оваа едноставна 10-минутна вежба во вашиот распоред.

Оваа античка техника за подобар сон има поголем успех од кој било друг модерен начин на справување со несоницата

Научете како подобро да спиете со цел да го подобрите квалитетот на вашиот живот и полесно да се борите со депресијата и уморот.

Како да откриете дали некој ве бара на интернет?

3 едноставни начини на кои можете да го откриете тоа...

7 навики на успешните и богати луѓе кои и вие можете да ги стекнете

Сите имаат некаква идеја како да успеат и да заработат доволно за финансиски комотен живот, но секој не успева во тоа.

Неверојатни фотоманипулации кои ќе ве натераат да се запрашате што е реално, а што не

Сме виделе многу оптички илузии, но брилијантната уметност на Ерик Јохансон ќе ве остави комплетно без зборови.
12