Неверојатни фотоманипулации кои ќе ве натераат да се запрашате што е реално, а што не

Сме виделе многу оптички илузии, но брилијантната уметност на Ерик Јохансон ќе ве остави комплетно без зборови. Можеби затоа што тој прави композиции со фотографии на тој начин што создава неверојатно реални илузии какви што досега не сме виделе. Во оваа серија фотографии тој се обидува да ја илустрира дезориентацијата која може да настане доколку возите под влијание на дрога. Погледнете…

Неверојатни фотоманипулации кои ќе натераат да се запрашате што е реално, а што не

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар