26 април 2013 | Кафе пауза

Филм: Превртено (Upside Down)

Романтична приказна сместена во свет од фантазијата

Најубавите жени за 2013 година

Магазинот „People“ ја претстави листата со најубави жени за 2013 година.

Што треба да поседува мажот на 21 век?

Современиот маж e мешавина од Дејвид Бекам, Џејми Оливер и Дејвид Атенброу.

Набрани здолништа – совршени за секоја пригода

Набраните здолништа се вклопуваат во секаква пригода, ги има во различни бои и должини, лесно се комбинираат со различни аксесоари, а може да ги носите на рамни обувки но и на високи потпетици.
Датум: 26 апр 2013
, Автор:

11 мотивирачки цитати на Бијонсе

„Сите доживуваме периоди кога се губиме себеси. Затоа е важно да имаме пријатели кои се искрени со нас, нè држат цврсто до земја и ни помагаат да бидеме тоа што навистина сме“.
Датум: 26 апр 2013
, Автор:

Барселона ноќе

Ноќна видео прошетка низ еден од најубавите градови во светот...

Брилијантни фотографии од натпревар на National Geographic

...кои веќе се кандидати за главната награда.