Барселона ноќе

Барселона ноќе

Авторот на ова прекрасно видео е Пау Гарсија Лаита, млад филмаџија од Барселона кој вложил голем напор за да го претстави својот роден град онака како што тој го доживува.Барселона ноќеОвие нешто повеќе од 6 минути видео материјал ги снимал цели 34 ноќи во текот на 5 месеци. Во тој период ги пронашол вистинските точки на градот кои ја доловуваат ноќната магија која секоја вечер ја обвива една од најубавите метрополи на овој свет.

Ви препорачуваме видеото да го изгледате на цел екран.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. VIKI Reply

    Vredi da se gleda !!! :))

Остави коментар