Што треба да поседува мажот на 21 век?

Што треба да поседува мажот на 21 век?

Современите мажи не се плашат да ѝ помогнат на жената во куќните задачи, се грижат за децата, се однесуваат заштитнички и имаат одлични манири. Накратко опишано, мажот на 21 век е мешавина од Дејвид Бекам, Џејми Оливер и Дејвид Атенброу.Што треба да поседува мажот на 21 век?

Жените посакуваат мажот на 21 век да знае да готви, да ракува со машината за перење, да помага и да презема дел од куќните работи, како и да има убави манири. Од друга страна, мажите сметаат дека статусот на современ маж ќе го остварат заработувајќи повеќе од својата сакана и поседувајќи добар автомобил. Но, се сложуваат дека модерниот маж треба да знае да готви и да се грижи за децата, покажало најновото британско истражување.

Резултатите добиени од истражувањето велат дека:

  • Тој мора да биде храбар (64%)
  • Тој мора да биде џентлмен (53%)
  • Партнерката секогаш треба да му биде на прво место (46%)Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар