дестинација | Кафе пауза

Дали знаете кој е најтоплиот и најзелениот германски град?

Дали можете да погодите за кој град станува збор?

Долина на елените: Бајковита дестинација во близина на Плитвичките езера

Еден од најубавите делови на Хрватска се Плитвичките езера, чија околина нуди низа сместувања за релаксирачки одмор во природа.

Која дестинација сакаат да ја посетат најголем број луѓе пред да умрат?

Најновите истражувања откриле дека тропските острови се првиот избор на повеќето луѓе.

Зошто Закинтос да биде вашата летна дестинација?

Сѐ уште се двоумите каде да го поминете долго очекуваниот одмор? Доколку една од потенцијалните дестинации ви е прекрасниот јонски остров Закинтос, еве неколку причини зошто да отпатувате токму таму...
Датум: 09 авг 2014
, Автор:

Како да го испланирате вашето прво викенд патување?

Ова се 7 чекори кои ќе ви помогнат да го испланирате вашето прво викенд патување со вашето/ата момче/девојка.
Датум: 27 мар 2014
, Автор:

Како да ја направите 2014 незаборавна и најдобра година досега?

Ова е рецептот за незаборавна 2014, најдобрата година во вашиот живот!
Датум: 31 дек 2013
, Автор:

Лет со балон на зајдисонце во мистичната Кападокија

Раната есен е идеално време за посета на необичната Кападокија. Воодушевувачката глетка во комбинација со одличните услови за летање, им овозможуваат на балоните да лебдат помеѓу камените куќи, вгнездени во необичните карпести формации.

Малку поинаков одмор

Времето за одмор е драгоцено. Затоа заборавете на многубројните туристички замки и поминете го одморот на места кои никогаш не би ви текнало да ги посетите...
Датум: 05 јун 2012

Крф – дестинација за летен одмор

Магичниот островот Крф се наоѓа во Јонското Море, покрај брегот на Епир, во Грција. Овој остров ги комбинира софистицираната атмосфера, зелените падини, сината вода и долгите песочни плажи.
Датум: 11 мај 2012

Париз – најпосакувана дестинација на туристите

Светската трговска организација соопшти дека оваа година ќе се стигне до бројката 1 милијарда луѓе кои патувале во странска држава како туристи...
12