Долина на елените: Бајковита дестинација во близина на Плитвичките езера

Долина на елените: Бајковита дестинација во близина на Плитвичките езера

Еден од најубавите делови на Хрватска се Плитвичките езера, чија околина нуди низа сместувања за релаксирачки одмор во природа. Ако сакате нешто поразлично, што навистина ќе биде лек за вашиот ум и душа, ви го предлагаме ова бајковито место во областа на Дрежник што е на само 12 километри од Плитвичките езера. Ранчот „Долина на елени„ во рамките на семејната фарма Бишаниќ, основана во 2009 година се занимава со одгледување елени и е на површина од околу 15 хектари.

Моментално не можеме да патуваме, но ставете го ова место на вашата листа за идни патувања. Треба да направите резервација однапред, а билетот чини околу 600 денари.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Ranch Dolina Jelena (@ranch_dolinajelena) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lidija Lešić (@lidijalesic) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Tijana Stojanović (@tijana.stojanovic_) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Daria i Maja (@kadrionica) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Tihana Gutenkunst Bikić (@belgravian44) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Bezminica (@bezminica) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Sofi Sofija (@sofisofija_) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de silviavicol (@silvia.vicol) el

Прочитајте и за оваа невообичаена шума која ги збунува ботаничарите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар