Тексас јакна: безвременско парче кое морате да го имате

Тексас јакните се класично и безвременско парче облека кое одлично прилега на сите дневни комбинации. Ова неизбежно парче е идеално за овој преоден период помеѓу топлото лето и ладната зима.

Лет со балон на зајдисонце во мистичната Кападокија

Раната есен е идеално време за посета на необичната Кападокија. Воодушевувачката глетка во комбинација со одличните услови за летање, им овозможуваат на балоните да лебдат помеѓу камените куќи, вгнездени во необичните карпести формации.

Погледнете што ѝ прави шминката на вашата кожа

На секоја девојка ѝ се има случено повеќе пати да си легне уморна после ноќното журкање со шминка на лицето. Но, откако ќе го погледнете ова видео, сигурно добро ќе размислите дали е тоа паметна одлука.

Ориз подготвен на мексикански начин

Здрав и вкусен ориз кој се подготвува многу лесно...

Зошто треба да останете хидрирани преку целата година?

Иако во основа знаеме зошто треба да пиеме вода, кај многумина тоа не е вообичаена пракса.
Датум: 24 сеп 2013
, Автор:

Книгата може да ја промени приказната на твојот живот

Постерите прикажуваат настани од животот на една личност и како животниот тек може да се промени благодарение на добра и поучна книга.

Најпознатите опседнати хотели во светот

Страшни приказни или незамисливи вистини?

20 грешки кои ги прават девојките во своите 20-ти

Некаде по патот кон нашите цели забораваме дека најважното нешто е нашето здравје и дека без него ништо не би можеле да постигнеме.

Модерно уреден минималистички стан во Братислава

Овој прекрасен стан се наоѓа во Братислава, Словачка и претставува комфорно место за живеење, идеално за луѓе кои сакаат мирен и компактен дом.

Најубавите утрински будења со шолја кафе

Како милувате да се будите и да го искусувате почетокот на денот? Уживајте во оваа колекција на најубавите утрински будења со вкусно кафе.
Датум: 24 сеп 2013
, Автор: