Книгата може да ја промени приказната на твојот живот

Креативната маркетинг кампања „A book can change the story of your life“ (Книгата може да ја промени приказната на твојот живот) е дело на маркетинг агенцијата „Y&R“ со седиште во Пекинг, Кина, а изработена е за издавачот „Penguin Books“.Книгата може да ја промени приказната на твојот животПостерите прикажуваат настани од животот на една личност и како животниот тек може да се промени благодарение на добра и поучна книга.Книгата може да ја промени приказната на твојот живот Книгата може да ја промени приказната на твојот живот Книгата може да ја промени приказната на твојот живот Книгата може да ја промени приказната на твојот живот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар