Најубавите утрински будења со шолја кафе

Како милувате да се будите и да го искусувате почетокот на денот? Со шолја кафе во комбинација со добра книга, весник, овошен сок или пак чоколадна торта? Уживајте во оваа колекција на најубавите утрински будења со вкусно кафе.

Најубавите утрински будења со шолја кафе Најубавите утрински будења со шолја кафе Најубавите утрински будења со шолја кафе Најубавите утрински будења со шолја кафе Најубавите утрински будења со шолја кафе Најубавите утрински будења со шолја кафе Најубавите утрински будења со шолја кафе Најубавите утрински будења со шолја кафе Најубавите утрински будења со шолја кафе Најубавите утрински будења со шолја кафе Најубавите утрински будења со шолја кафе Најубавите утрински будења со шолја кафе

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

  1. Vesna Piruzeva Petrovska Reply

    Што мислите кој е најубавиот почеток на денот?Не е тоа топлата шоља чај од која чадот што излегува од миризливата слатка течност ви ги скокотка ноздрвите и полека ве буди,или кафето што сака да ве потготви што побрзо за дневниот работен тек или топлиот кроасан што мириса на ванила или цимет и ви го дразни желудникот стимулирајки го лачењето на неговите сокови.Не почитувани од7 до 77 најдобар почеток на денот е кога ќе ги отворите очите и покрај себе го погледнете ликот на вашата сакана личност.Кога сте мали ликот на мама на утро насмевка ви мами,кога сте млади и срцето и душата за трепет и љубов ви се гладни,погледот и допирот на љубената или љубениот се мелем за вашите љубовни божемни маки,а кога мудроста косата ви ја побели тогаш допирот на збрчканата рака е наслаткото будење што може на човекот срцето да му го разгали.Тоа е драги мои најубавото будење,тогаш и најгорчливото кафе станува најсладок шербет во утринските сати. ДОБРО ВИ УТРО
    Со почит Весна Пирузева Петровска

  2. Моника Reply

    Браво за коментарот под мојот.Секоја чест! 🙂

Остави коментар