Сибирска хаска се радува во куп суви лисја

Буч е сибирска хаска која очигледно сака да помага околу обврските во дворот. Само што нејзиниот сопственик ги собрал сувите лисја на куп, Буч решил да помогне. Неговата помош е дискутабилна, но неговата радост е видливо неизмерна.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар