Тексас јакна: безвременско парче кое морате да го имате

Тексас јакна: безвременско парче кое морате да го имате

Тексас јакните се класично и безвременско парче облека кое одлично прилега на сите дневни комбинации. Ова неизбежно парче е идеално за овој преоден период помеѓу топлото лето и ладната зима.


Тексас јакна: безвременско парче кое морате да го имате

Оваа сезона се нешто што морате да го имате, а најбарани се оние во ретро стил, кои можете да ги комбинирате со макси фустани, разни здолништа и со куси чизми.

Тексас јакна: безвременско парче кое морате да го имате

Во мода се и тексас моделите кои потсетуваат на моторџиска јакна. Најдобро се комбинира со тесни панталони, молив здолништа и штикли.

Тексас јакна: безвременско парче кое морате да го имате

Исто така, тексас сакото доживува пробивање во модата, но во малку поинаков облик од оној на кој сме навикнати. Без разлика дали ќе се одлучите за струкиран или пак долг модел, тексас сакото можете да го комбинирате со тесни црни панталони во кои ќе изгледате совршено и без многу труд.

Тексас јакна: безвременско парче кое морате да го имате Тексас јакна: безвременско парче кое морате да го имате

Популарни стануваат и тексас јакните без ракави кои најмногу се истакнуваат во комбинација со шарени кошули или фустани.

Тексас јакна: безвременско парче кое морате да го имате Тексас јакна: безвременско парче кое морате да го имате Тексас јакна: безвременско парче кое морате да го имате Тексас јакна: безвременско парче кое морате да го имате

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. senaj Reply

    kakakakakakakaakkaakkaakkakakaka e ? <3 :]];];]

Остави коментар