31 декември 2013 | Кафе пауза

Кои се најчестите новогодишни желби?

За ветувањата коишто не сме ги исполниле изминатата година, го даваме нашиот збор дека ќе ги оствариме од 1 јануари. Погледнете ја листата со најчестите новогодишни желби.

Годишен хороскоп за 2014 година

Прочитајте што велат ѕвездите за наредната 2014 година.

Нема да поверувате дека оваа слика од Дедо Мраз е нацртана во „Paint“

Кога некој ќе нацрта нешто олку добро во „Paint“, е тогаш навистина остануваме вџашени и импресионирани.

Слатко бебе си се вози на роботска правосмукалка

Ова видео со бебенце кое се вози на самоуправувачка правосмукалка „Roomba“ е одличен начин да се заокружи 2013 година, со слатка дневна доза.

Зошто жените со облини се поинтелигентни?

Дамите кои имаат натпросечно голема задница, се поинтелигентни од останатите жени, покажало едно необично истражување спроведено од страна на Оксфордскиот универзитет.

Како да ја направите 2014 незаборавна и најдобра година досега?

Ова е рецептот за незаборавна 2014, најдобрата година во вашиот живот!
Датум: 31 дек 2013
, Автор:

Луѓе кои секогаш излегуваат исто на фотографии

Овие луѓе си ја имаат извежбано својата идеална фаца за фотографирање и знаат како да си се држат до неа.

8 начини на кои можете да го продолжите траењето на батеријата на вашиот смартфон

Искрено се надеваме дека во иднина ќе се најде начин батеријата да трае со денови, па можеби дури и со недели, но дотогаш мора она што го имаме да го искористиме најдобро што можеме.

7 причини да го посетите Њујорк додека сте млади

Њујорк е град полн со живот, шанси и многу историја. Постојат безброј причини зошто да го посетите додека сте млади. Еве некои од нив.

Кранист прави одлични фотографии од Шангај од огромна височина

Аматерскиот фотограф Веи Геншенг ја искористил во своја полза работата како кранист и успеал да направи фантастични фотографии од Шангај на височина од над 600 метри...