дедо | Кафе пауза

Внук купува нова облека за дедо му и го трансформира во голема Инстаграм ѕвезда

Овој пат станува збор за 84-годишниот јапонски дедо Тетсуја, пензиониран професор по хемија, кој станал нова и освежувачка инспирација во светот на модата.

На сите баби и дедовци на овој свет – БЛАГОДАРАМ!

Тие се тука за да подарат стабилност, мир, сигурност, доверба и помош.

8 незаменливи причини зошто си ги сакаме баба и дедо

Времињата поминати со нашите баби и дедовци се најубавите сеќавања од нашето детство.

Пријателството меѓу овој дедо и неговата мачка ќе ви го стопи срцето

Кој би рекол дека срамежливо маче ќе се спријатели со нерасположен стар човек?!

80-годишен модел ги сруши сите стереотипи со неговиот самоуверен став на модната писта

Ванг Дешун е глумец и уметник од Кина со една единствена цел: Да го порази процесот на стареење.

Старци во кои се заљуби целиот Интернет: Дедо ѝ помага на баба со својата фризура

Нивната селфи фотографија предизвика бура од емоции на Интернет.

Присилно разделени по 62 години љубов: Солзите на овие баба и дедо ќе ги трогнат и најрамнодушните!

Разделбата многу тешко ги погодила и секогаш кога конечно ќе се видат, почнуваат да плачат.

Бог дава, а луѓето користат: Тажна приказна од еден старец која ќе ви ги отвори очите

Биле, па поминале, па пак дошле тешките времиња, синко мој“, почнал старецот да ја раскажува својата приказна...

Цитати коишто ја покажуваат приврзаноста на децата кон своите баба и дедо

Кога родителите не се присутни, тука се бабите и дедовците да ја пружат својата љубов.

9 инспиративни сеќавања кои секогаш треба да ги чувате во себе

Овие сеќавања не ни дозволуваат да се откажеме и кога ни е најтешко, секогаш се тука да нè инспирираат.

Совети од нашите баби и дедовци: 10 навики кои ја зацврстуваат љубовната врска

Еве што може да земете како пример од вашите баби и дедовци, навики на партнерите кои водат до стабилна љубовна врска или брак.
Датум: 11 окт 2014
, Автор: