Старци во кои се заљуби целиот Интернет: Дедо ѝ помага на баба со својата фризура

Старци во кои се заљуби целиот Интернет: Дедо ѝ помага на баба со својата фризура

Бабата и дедото на Еми Пенингтон најверојатно не ни сонувале дека нивната сосема обична фотографија ќе предизвика бура од емоции на Интернет. Само неколку дена биле потребни за овие старци да станат ѕвезди на Твитер. Нивната прекрасна селфи фотографија која Еми ја споделила на својот Твитер профил предизвикала бура од емоции, а за тоа сведочат и оние повеќе од 200 илјади лајкови кои таа ги добила.

Старци во кои се заљуби целиот Интернет: Дедо ѝ помага на баба со својата фризура

Всушност, бабата имала хируршка интервенција на зглобот, па не можела сама да ја среди својата фризура. Затоа е тука нејзиниот витез, за да ѝ помогне, како и во секоја друга ситуација. Кога бабата би знаела дека нејзината селфи фотографија каде што е несредена и облечена во домашен фустан, би завршила како интернет сензација, најверојатно два пати би размислила дали да ѝ ја испрати на својата внука. Сепак најважното е што носи моќна порака за љубовта.

Оваа фотографија е споделена многу пати, а помеѓу обожавателите има и мажи и жени. Погледнете…

Старци во кои се заљуби целиот Интернет: Дедо ѝ помага на баба со својата фризура


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар