80-годишен модел ги сруши сите стереотипи со неговиот самоуверен став на модната писта

Обично не може да видите постари модели на познатите модни ревии . Но, овој 80-годишен дедо докажува дека модните креатори цело време прават огромна грешка.

80-годишен модел ги сруши сите стереотипи со неговиот самоуверен став на модната писта

Ванг Дешун е глумец и уметник од Кина со една единствена цел: Да го порази процесот на стареење со тоа што ќе остане во форма и постојано ќе пробува нови работи. Па, така, тој изградил кариера во модниот свет, а авантурата започнала кога одлично се покажал на една ревија од Кинеската модна недела минатата година.

80-годишен модел ги сруши сите стереотипи со неговиот самоуверен став на модната писта

Дешун работи три часа дневно. Тој порано држел часови по моделство и организирал модни настани, но дури сега за прв пат зачекорил на модната писта и се претворил во национална икона.

80-годишен модел ги сруши сите стереотипи со неговиот самоуверен став на модната писта

80-годишен модел ги сруши сите стереотипи со неговиот самоуверен став на модната писта

Социјалните мрежи честопати го нарекуваат „најзгодниот дедо“, а обожавателите отворено му се восхитуваат поради неговата храброст да започне со моделство на таа возраст.

80-годишен модел ги сруши сите стереотипи со неговиот самоуверен став на модната писта

Погледнете го и неговото видео насловено како „Бидете најопасни“ (Be the fiercest) кое несомнено ќе ви ја даде потребната храброст и мотивација да ги следите вашите соништа…

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар