Дедо во одлична форма ги изненадува сите кога му понудиле седиште за постари патници

Дедо во одлична форма ги изненадува сите кога му понудиле седиште за постари патници

Кога еден патник се понудил да стане и да го отстапи своето место резервирано за постари патници на 68-годишниот дедо, Вејн МекЕнтајр, кој патувал заедно со својот внук во Рио де Жанеиро, тој се насмевнал, ја одбил понудата и потоа го направил ова:

(1) Старец во одлична форма ги изненадува патниците во метро (2) Старец во одлична форма ги изненадува патниците во метро (3) Старец во одлична форма ги изненадува патниците во метро

Можеме слободно да кажеме дека не сите Олимпијци носат медали. Сите ние знаеме дека е културно да го отстапиме нашето место на постарите патници или бремените жени во јавниот транспорт, но можеби е подобро прво да провериме дали тие се во подобра форма од нас!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар