грб | Кафе пауза - Part 3

Откријте каква перница ви е потребна според положбата во којашто спиете

Д-р Јан Лефковиц, киропрактичар од Њујорк има неколку совети за вас кои ќе ви помогнат да откриете каква перница ви е потребна според начинот на којшто спиете и како со тоа да го унапредите сонот и општото здравје.

15 проблеми на луѓето со лошо држење на телото

На луѓето со лошо држење на телото не им е лесно. Ова се само дел од проблемите со кои се соочуваат.

8 лесни јога вежби за истегнување на целото тело

Овие вежби се добредојдени за оние кои сакаат да го истегнат телото, пред сè грбот, кичмата и нозете, бидејќи тие се најоптоварени делови од телото при секојдневните активности.

8 начини да се ослобидите од болката во вратот

Болката во вратот долгорочно се решава со физичка активност, но постојат и начини за брзо решавање на проблемот.

Болки во грбот: 20 совети кои ќе направат болката да исчезне

4 од 5 жени страдаат од големи болки во грбот и поради тоа мораат да одат на лекар. Тоа значи дека ако сте жена, постојат 80% шанси да бидете жртва на повреди на грбот.

За оние кои ви зборуваат позади грб…

„Не грижете се за оние кои ви зборуваат позади грб. Тие се зад вас со причина.“
Датум: 04 јул 2014
, Автор:

Истегнувања на телото кои ви ја подобруваат формата и ве ослободуваат од болки

За да изгледате повисоки, да ги затегнете страничните мускули и да се ослободите од болките во грбот, вратот, рамењата и главата...
Датум: 03 јул 2014
, Автор:

3 вежби против болки во кичмата

Овие неколку вежби се за почетници, нема премногу да ви го зајакнат долниот дел од грбот, но можат да спречат појава на болки поради неактивност.

Природен лек за трајно отстранување на болките во ‘рбетот, нозете и грбот

За само неколку дена ќе ја почувствувате позитивната промена, а за помалку од 2 месеци и целосно излекување.
Датум: 03 фев 2014
, Автор:

8 лоши навики кои предизвикуваат болки во грбот

Доколку не сте го смениле вашиот душек повеќе од 10 години, големи се шансите вашиот ‘рбет да не ја добива потребната потпора...

Домашни рецепти за здравје и убавина на д-р Оз

Прочитајте како да ја намалите мигрената, да ја измазните кожата или да ја спречите подуеноста на стомакот, со овие домашни рецепти на д-р Оз.

Направете стилска и модерна од обична памучна маичка

Обичните памучни маички се многу практични, но брзо ни здосадуваат, па само ни стојат во плакарите, избегнувајќи ги да станат дел од некоја комбинација. Доколку имате ваква маичка во вашиот плакар...
Датум: 26 авг 2013
, Автор: