17 февруари 2014 | Кафе пауза

3Д гифови кои изгледаат како да излегуваат надвор од екранот

Во последно време на интернет кружат нови видови анимирани гифови со реалистичен 3Д ефект.
Датум: 17 фев 2014
, Автор:

Реална историја во кратки црти

Сѐ за историјата и сегашноста на неколку земји...

3 вежби против болки во кичмата

Овие неколку вежби се за почетници, нема премногу да ви го зајакнат долниот дел од грбот, но можат да спречат појава на болки поради неактивност.

Домашно изработена паста за заби за неодоливо блескава насмевка

Домашно изработената паста за заби не чини многу и е лесна за правење, а ќе ги направи вашите заби совршено бели и притоа ќе го освежи вашиот здив и ќе ви помогне во борбата против кариес.

Неколку работи со кои не треба да се оптоварувате во младоста

Стресот е неизбежен дел од живеењето на секој млад човек, но еве кои се работите за кои 20(и нешто)-годишниците не треба да се вознемируваат.

Патувајќи по брегот на Португалија

Погледнете дел од оваа одлична серија која ќе ве одведе на кратко патување по брегот на Португалија.