Реална историја во кратки црти

Реална историја во кратки црти

Порталот Buzzfeed ги повикал корисниците на Reddit да дадат креативни предлози за тоа како во кратки црти би можело да се каже сѐ за историјата и сегашноста на една земја. Ова се нивните најинтересни идеи.

Реална историја во кратки црти

САД: СЛОБОДА*
*под одредени услови

Реална историја во кратки црти

Швајцарија: Секако дека ќе ви ги земеме парите!

Реална историја во кратки црти

Австралија: Со нас сè уште владее стара дама од Англија затоа што имаме многу фауна која ни го одзема вниманието која сака да нè убие за да прогласиме независност.

Реална историја во кратки црти

Русија: И тогаш работите тргнаа на полошо…

Реална историја во кратки црти

Холандија: Луѓе, изгледа морето пак сака да нè убие.

Реална историја во кратки црти

Грција: Ние направивме многу с**ња за човештвото пред околу 10.000 години, но сега сме банкротирани.

Реална историја во кратки црти

Канада: Те сакаме, Англија, ама оди си.

Реална историја во кратки црти

Северна Кореја: Сè е во ред. Доста беа прашања. Вечниот Претседател ќе нè води кон победа.

Реална историја во кратки црти

Португалија: Имавме огромна империја, ама денес сите мислат дека сме Шпанија.

Реална историја во кратки црти

Нов Зеланд: Господарот на прстените

Реална историја во кратки црти

Италија: Ние бевме многу важни ама денес правиме чевли.

Реална историја во кратки црти

Австрија: Најголемите достигнувања на Австрија се тоа што го убеди светот дека Бетовен е Австриец, а Хитлер е Германец.

Реална историја во кратки црти

Велика Британија: Ние бевме најголемата светска империја, но ја загубивме од премногу пиење чај.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. Анонимен Reply

    ;

Остави коментар