грб | Кафе пауза - Part 2

Пилинг, лосион и гел за туширање: 5 чекори за убава кожа на грбот

Убавиот грб секогаш воодушевува, а со помош на овие трикови ќе го подготвите за топлото лето.

Како да се справите со акните на грбот?

Акните се секогаш здодевни, без разлика во каква форма се појавуваат.

Дознајте што значат дупчињата на долниот дел од грбот и зошто се сметаат за исклучително секси

Нивната убавина и префинетост први ја забележале древните Грци и ги нарекле вдлабнатините на Венера.

Подгответе се за летото: Вежба без движење која го обликува телото за 28 дена

Посветете ѝ 5 минути дневно и ќе бидете изненадени од резултатите.

10-минутна вежба која ќе го подобри лошото држење на телото

Лошото држење на телото не е убава глетка и со тек на време може да започне да ве исцрпува.

9 непроценливи совети со кои ќе го подобрите држењето на телото

Иако многумина копнеат да имаат добро и правилно држење на телото, само малкумина ја исполнуваат оваа цел.
Датум: 18 мар 2016

Застанете пред огледало и погледнете се: Обликот на телото може да предвиди идни проблеми

Кога се набљудува од профил, обликот на телото кај жените може да открие дали во иднина ќе имаат проблеми со вратот или грбот.

Скриени ерогени зони: Точки на задоволство кои ќе ја доведат до лудило!

Познавањето на ерогените зони ќе ве претвори во одличен љубовник и ќе ви овозможи секоја жена да ја доведете во расположение за секс во секое време.

„Смачено ми е“ – Моќни фотографии кои се борат со стереотипите и осудувањето

Проектот вклучува луѓе кои ѝ свртиле грб на камерата, покажувајќи моќни фрази исцртани на задниот дел од нивното тело.

Поминувате долго време пред компјутер? Време е да започнете да ги практикувате овие вежби за грб

За да ги избегнете болките во грбот, ви препорачуваме неколку вежби. Може да ги правите секаде, а резултатите ќе бидат подеднакво ефикасни.

Зошто не е добро да спиете на стомак?

Спиењето на стомак на многумина им е омилена положба, но тоа носи низа здравствени и естетски ризици.

Отстранете ги болките во грбот за само 60 секунди

Доколку и вие страдате од овие болки, со помош на следниве вежби ќе можете да го опуштите телото и да го намалите чувството на притисок.