Неколку начини да го направите домот попривлечен за вашите гости

Домот кој изгледа совршено среден ќе им остави длабок впечаток на гостите кои ќе го паметат уште долго време откако ќе си отидат.

Со помош на овие трикови, гостите повеќе не ќе мораат да пушат на тераса

Мирисот од цигарите може да стане малку проблематичен!

Ужасни тајни на хотелите: Колку често ги чистат собите?

Кога ќе влезете во намирисана хотелска соба и помислувате дека пред вас некој лежел на тој кревет, се капел во кадата и одел бос по тепихот...

5 хороскопски знаци родени за „журкање“

Некои луѓе се родени за да бидат душата на забавата. За нив е природно да бидат во центарот на вниманието, а на фотографиите од новогодишните забави и свадбите ќе забележите дека тие биле главните танцувачи.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

Забавен тест: Каков гостин сте?

Дали понекогаш сте се запрашале каков впечаток им оставате на домаќините кај кои сте биле на гости? Дали тие ви се радуваат кога ќе им се најавите дека доаѓате или пак бараат изговори за да не ги посетите?
Датум: 26 дек 2014
, Автор:

Каучсурфинг – дружење и бесплатно сместување додека патувате

Мрежа која докажува дека на светот има многу добри луѓе...

Престојувајте бесплатно во Инстаграм хотелот во Сиднеј

Хотелот „1888“ во Сиднеј, популарно познат како „Инстаграм хотел“ им нуди на своите гости бесплатно сместување, доколку на познатата друштвена мрежа имаат повеќе од 10.000 следачи.

Бидете во центарот на забавата

На многумина им е потребно охрабрување кога треба да присуствуваат на некоја забава. Еве неколку совети за тоа како да ја зголемите самодовербата пред да заминете на забавата на која сте поканети.
Датум: 29 ное 2012

Најкул чергичка за пред врата

Доколку не сакате да имате клише чергичка за пред врата „Welcome“, тогаш дефинитивно оваа е вистински избор за вас.

Тоалет со стаклени ѕидови преку кои може да ве види цел свет

Кога гостите во ексклузивниот њујоршки хотел „Standard“ во Менхетен ќе го посетат тоалетот во клубот „Boom Boom Room“, ги пречекува прекрасен поглед кон градот, низ стаклените прозорци од таван до под.

Како до совршена венчавка?

Од моментот кога се одлучивте за венчавка, па сè до големиот ден кога ќе кажете ДА, ви претстојат многу подготовки, желби, очекувања, барања, обичаи и адети. А воопшто не е лесно различните вкусови и желби да се спојат во едно...
Датум: 15 јул 2012
, Автор:

Како да направите свадба на отворено?

Доколку планирате да правите венчавка од ваков тип, мора на ум да имате неколку работи, но најважно е да бидете едноставни и максимално да го искористите просторот.
12