10 постапки на бабите и дедовците што ги нервираат родителите

Бабите и дедовците обично се обидуваат да им помогнат на родителите и да им го олеснат животот, но во реалноста, нивните постапки честопати само ги комплицираат работите.

15 работи што никој нема да ви ги каже кога ќе станете баба и дедо

Веројатно замислувате дека постојано ќе добивате бакнежи и прегратки од вашите внуци, но постојат и многу други работи што никој нема да ви ги каже.

Баба – една од најважните личности во животот на детето

Ароматичен џем, миризлив чај, бајки за добра ноќ, безгранична љубов – кои асоцијации ги будат кај вас вашите баби? Сигурно, најдобрите!

9 одлични здравствени придобивки од имањето внуци

Имањето деца е можеби искуството што најмногу го менува животот, но многу баби и дедовци тврдат дека имањето внуци е уште подобро.

Зошто бабата по мајка има поголемо влијание во вашиот живот за разлика од бабата по татко?

Дали некогаш сте помислиле дека постои биолошка разлика помеѓу бабата по вашата мајка и бабата по вашиот татко?

10 знаци дека вие сте им омилената тетка на вашите внуци

Вие сте пример за одговорност на вашите внучиња, додека истовремено сте и нивниот најголем извор на забава.

Ана и Амброзио: Прекрасен пар кој докажува дека љубовта е посилна од предрасудите

Запознајте ги Ана Мариа и Амброзио Лопез кои се заедно цели 60 години.

Цитати коишто ја покажуваат приврзаноста на децата кон своите баба и дедо

Кога родителите не се присутни, тука се бабите и дедовците да ја пружат својата љубов.

Зошто е супер да се биде тетка?

Доколку имате внуци од вашите браќа или сестри, тогаш знаете колку е супер да се биде тетка.
Датум: 17 дек 2014
, Автор:

Писмото од еден дедо кое го освои светот

Џејмс К. Фланаган, писател од Њујорк, им оставил на своите внуци трогателно писмо во кое нанижал неколку важни совети до кои дошол во текот на неговото долго животно искуство.
Датум: 23 сеп 2014
, Автор:

Зошто ги сакаме нашите баби и дедовци?

Еве зошто ги сакаме нашите баби и дедовци и зошто не смееме да заборавиме на нашата љубов кон нив.
Датум: 11 сеп 2014
, Автор:
12