Ана и Амброзио: Прекрасен пар кој докажува дека љубовта е посилна од предрасудите

Ана и Амброзио: Прекрасен пар кој докажува дека љубовта е посилна од предрасудите

Запознајте ги Ана Мариа и Амброзио Лопез кои се заедно цели 60 години.

(0) Ана и Амброзио: Прекрасен пар кој докажува дека љубовта е посилна од предрасудите

Тие денес имаат големо и пријателски расположено семејство, но некогаш морале да се борат за нивната љубов.

(2) Ана и Амброзио: Прекрасен пар кој докажува дека љубовта е посилна од предрасудите

Ана Мариа и Амброзио се запознале во Рио де Жaнеиро во средината на 1950-тите години и веднаш се вљубиле. Но, семејството на Ана се противело на таа врска, бидејќи двајцата љубовници имале различна боја на кожата и потекнувале од различни општествени слоеви.

(5) Ана и Амброзио: Прекрасен пар кој докажува дека љубовта е посилна од предрасудите

(6) Ана и Амброзио: Прекрасен пар кој докажува дека љубовта е посилна од предрасудите

Но, вљубената девојка и покрај противењето на нејзините родители, го спакувала куферот и заминала со својот сакан. Амброзио тогаш ѝ ветил дека засекогаш ќе бидат заедно.

(1) Ана и Амброзио: Прекрасен пар кој докажува дека љубовта е посилна од предрасудите

Во текот на 60-те години, тие одгледале две ќерки и пет внуци. Денес, сè уште се сакаат, исто како и првите денови од нивната љубов.

(7) Ана и Амброзио: Прекрасен пар кој докажува дека љубовта е посилна од предрасудите


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Книжевник, новинар, сонувач... Го обожува утринското кафе без шеќер. Верува дека убавите нешта се кријат во мали и едноставни пакувања.

Поврзани содржини

Остави коментар