01 декември 2018 | Кафе пауза

Авантурист прави неверојатни воздушни фотографии од неговите патувања ширум светот

Покрај тоа што фотографира од земја, фотографот Мет Хорспул ги документира неговите патувања и од воздух.

Зошто бабата по мајка има поголемо влијание во вашиот живот за разлика од бабата по татко?

Дали некогаш сте помислиле дека постои биолошка разлика помеѓу бабата по вашата мајка и бабата по вашиот татко?

Здрава и посна чорба со спанаќ

Пробајте го овој стар рецепт за посна чорба која е совршена за студените зимски денови.

3 суптилни знаци кои покажуваат дека тој се вљубува во вас

Доколку сте жена која е во потрага по совршениот партнер, сигурно се прашувате кои се знаците дека мажот се вљубува во вас.

Кои хороскопски знаци се најзависни од технологија?

Додека некои луѓе можат да се воздржат и умерено да употребуваат Интернет и разни уреди, на други ова им оди малку потешко.

Видео ја прикажува разликата помеѓу здрави и бели дробови на пушач

Дали сакате да знаете што цигарите навистина му прават на вашето тело?

Неверојатни илустрации што ќе ве натераат да заплачете

Колку повеќе ги гледате илустрациите, толку повеќе ќе сфатите со колку проблеми мораме да се соочуваме секој ден.