Авантурист прави неверојатни воздушни фотографии од неговите патувања ширум светот

Фотографот и авантурист Мет Хорспул има посетено 43 држави, а неговата рута низ Јужна Америка е можеби најинтересна. Тој е роден во Јужна Кореја, а пораснал во Велс. Покрај тоа што фотографира од земја, Мет ги документира неговите патувања и од воздух.

Авантурист прави неверојатни воздушни фотографии од неговите патувања ширум светот

Направени со дрон, од балон или со некој друг метод, воздушните пејзажи на Мет нудат можност да го видите светот од сосема нова перспектива. На неговите фотографии се прикажани разни нешта – од крајбрежни градови и планински села, до природни базени и притоки.

Авантурист прави неверојатни воздушни фотографии од неговите патувања ширум светот

Можеби најинтересното нешто кај неговите фотографии е нивната мистериозна атмосфера. Во многу од нив пејзажот е опкружен со магла. Причината е што Мет преферира да фотографира наутро, период од денот во кој повеќе се чувствува како локален жител, наместо турист.

„Ова е секогаш најдоброто време да истражите некој град бидејќи буквално нема ни туристи ни локални жители. Местото е ваше.“

Авантурист прави неверојатни воздушни фотографии од неговите патувања ширум светот

Погледнете ги неверојатните фотографии на Мет, кој за среќа изјавил дека не планира да запре во блиска иднина.

Авантурист прави неверојатни воздушни фотографии од неговите патувања ширум светот

Авантурист прави неверојатни воздушни фотографии од неговите патувања ширум светот

Авантурист прави неверојатни воздушни фотографии од неговите патувања ширум светот

Авантурист прави неверојатни воздушни фотографии од неговите патувања ширум светот

Авантурист прави неверојатни воздушни фотографии од неговите патувања ширум светот

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар