Видео ја прикажува разликата помеѓу здрави и бели дробови на пушач

Видео ја прикажува разликата помеѓу здрави и бели дробови на пушач

Дали сакате да знаете што цигарите навистина му прават на вашето тело? Ова шокирачко видео ја прикажува разликата помеѓу белите дробови на страстен пушач и здрави бели дробови.

Видео ја прикажува разликата помеѓу здрави и бели дробови на пушач

Видеото прикажува црни дробови со рак, кои не можат правилно да се надуваат во споредба со здравите. Дробовите на непушачот пак, го исполнуваат целиот нивен капацитет пред да се вратат во нормалната големина.

Видеото е објавено од Аманда Елер, медицинска сестра од Северна Каролина и се прослави ширум Интернетот со милиони прегледи.

Внимавајте, содржината на видеото може да биде вознемирувачка.

Доколку видеото ве вознемири, погледнете како да се откажете од пушењето со помош на медитација.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар