Неверојатни илустрации што ќе ве натераат да заплачете

Неверојатни илустрации што ќе ве натераат да заплачете

Артистот Стефан Шмит живее во Швајцарија и создава илустрации за некои од најпознатите магазини ширум светот. Неговата работа опишува разни области од животот на модерна личност – од семејни врски, до технологија. Неговите дела не се екстремно драматични, нешто што е инаку често кај овој уметнички жанр, но колку повеќе ги гледате, толку повеќе ќе сфатите со колку проблеми мораме да се соочуваме секој ден. Погледнете некои од неговите дела.

Депресија

Неверојатни илустрации што ќе ве натераат да заплачете

„Еве како мојата депресија ми ја уништи венчавката…“

Неверојатни илустрации што ќе ве натераат да заплачете

„Дали нештата што ги имам ме дефинираат кој сум?“

Неверојатни илустрации што ќе ве натераат да заплачете

Здрав живот за деца

Неверојатни илустрации што ќе ве натераат да заплачете

Живот без зависност

Неверојатни илустрации што ќе ве натераат да заплачете

Игра

Неверојатни илустрации што ќе ве натераат да заплачете

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар