виножито | Кафе пауза

Природен феномен: Најдоброто место во светот за набљудување виножита

Виножитото е спектакуларен природен феномен, а едно од местата во светот каде што има многу голема веројатност да го видите е Хаваи.

Необичен тренд во Америка: Коса со боите на виножитото

Често имаме можност да видиме различни модни трендови, но и модерни фризури, а уште еден многу интересен тренд доаѓа од Америка.

Во боите на виножитото: Оваа јапонска торта со само пет состојки е прекрасна – и не се пече!

Без разлика какви кулинарски вештини имате, овој рецепт за торта од 5 состојки дефинитивно вреди да го испробате.

Шарени планини со боја на виножито што се слева по врвовите

Доволно е природата само малку да си поигра со боите и да претстави нереално убави сцени пред очите на луѓето.

Пролетен тренд за коса: Корени како виножито

Досега кристалите имале влијание на секој дел од индустријата за убавина. Сега кристалите служат како инспирација за најновиот тренд за коса – корени како виножито.

Погледнете го ова неверојатно виножито направено од илјадници разнобојни конци

Станува збор за инсталација изработена од обоени конци кои личат на светлосни зраци што се одбиваат од ѕидовите на затворените простории.

Само за храбри девојки: Скриено виножито во косата е најновиот моден тренд!

Оваа „подмолна“ техника на фарбање подразбира живи бои на виножито под вашата природна коса, што значи дека сами можете да одберете кога ќе ја покажете фризурата.

Ледено задоволство: Сладолед со сите бои на виножитото

Слатко и здраво овошно уживање кое ќе ве освежи и ќе расположи со својата разиграност и колоритност.

Би го пробале ли овој тост со кашкавал во сите бои од виножитото?

Во истиот момент кога ќе помислите дека сте виделе сè, ќе налетате на нешто што ќе ви го преврти целиот свет.

Колачиња со срце составено од виножито

Овие колачиња не само што се вкусни, туку и изгледаат неодоливо...

Виножито: Освежителна и вкусна зимска салата

Одлична салата за одржување на вашето здравје за време на студените зимски денови...