08 февруари 2015 | Кафе пауза

Астролошки водич: Каде ќе ја пронајдете вашата вистинска љубов?

Пронајдете го вашиот хороскопски знак и откријте каде се крие вашата вистинска љубов...

Креативни и уникатни обележувачи на страници за вашите омилени книги

Започнувајќи од крвав обележувач за трилерите, па сè до кафето за романите, овие уникатни обележувачи на страници ќе бидат една причина повеќе за повторно да започнете да ја читате вашата омилена книга.

Виножито: Освежителна и вкусна зимска салата

Одлична салата за одржување на вашето здравје за време на студените зимски денови...

6 начини на кои можете да ги стоплите вашите ладни стапала

Погледнете како можете да ја подобрите вашата циркулација, а со тоа и да се збогувате со вашите студени стапала.

Разбудете се среќни: 23 мисли кои веднаш ќе ве расположат

Утрата се доволно тешки сами по себе, а уште повеќе кога немаме волја за ништо. Затоа подготвивме мотивации кои ќе ве потсетат дека работите не се толку црни.

11 најголеми (не)свесни грешки кои ги прават мажите во врска

Колку што жените се оптоваруваат со ситници, толку повеќе мажите не можат да ја сфатат таа женска логика бидејќи за нив работите се скоро секогаш црно-бели.