Разбудете се среќни: 23 мисли кои веднаш ќе ве расположат

Утрата се доволно тешки сами по себе, а уште потешки кога немаме волја за ништо. Убаво е да слушнеме „сѐ ќе биде во ред“, но кога нема кој да ни го каже тоа, едноставно целата наша енергија се губи и затоа се чувствуваме депресивно. Некогаш сѐ што ни е потребно е мал поттик за да се расположиме и да бидеме среќни. Затоа подготвивме 23 мотивации кои ќе ве потсетат дека работите не секогаш се толку црни.

Следете ги вашите соништа тие го знаат патот.

Следете ги вашите соништа, тие го знаат патот.

Не откажувајте се. Најчесто, последниот клуч од обрачот е оној кој ќе ја отвори вратата.

Не откажувајте се. Вообичаено, последниот клуч од обрачот е оној кој ја отвора вратата.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзин начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар