05 септември 2016 | Кафе пауза

6 причини зошто би требало да пронајдете време за оваа вежба

Чучнувањата се едни од најважните и најкорисните вежби за целото тело, особено за оние кои се премногу зафатени.

14 љубовни филмови базирани на вистински приказни

Всушност, некои моменти не постојат само во филмовите.

Тајната на здравата љубовна врска: По 84 години заедно тие сѐ уште се сакаат како првиот ден

Томас тврди дека веднаш штом ја здогледал Ајрин, знаел дека со неа сака да го помине целиот негов живот.

Науката открива: Учењето нов јазик ќе ве направи попаметни

Прочитајте зошто уште веднаш треба да почнете со учење на јазикот кој отсекогаш сте посакувале да го знаете.

5 причини зошто е добро да носите рачен часовник

Доколку го исфрливте од употреба, овие причини ќе ве премислат.

7 брутални вистини за животот кои треба да ги знаете за да бидете посилни

Време е да се соочиме со бруталната животна вистина и да почнеме да работиме на себе уште веднаш, без никакво одложување.

9 причини зошто Девиците ви се потребни во животот иако никогаш не сте биле свесни за тоа

Припадниците на хороскопскиот знак Девица делуваат срамежливо на прв поглед, но откако добро ќе ги запознаете ќе ви биде многу драго што ги имате во животот.

Пред да се одлучите да се навикнете или одвикнете од нешто, поставете си ги овие прашања

Секој сака да се откаже од своите лоши навики и да ги замени со нешто подобро.

Чудесно масло од цимет што има моќ да ви ги уништи сите токсини во телото

Можеме слободно да кажеме дека се работи за идеалната комбинација од одличен зачин и природен лек.

Одлични вести за љубителите на чоколадото

Чокохолиците имаат уште една причина да ја оправдаат својата навика.
12