Есенска плејлиста за викенд опуштање

Денес решивме да споделиме една есенска плејлиста со која ќе се опуштите, ќе се чуствувате топло и пријатно и ќе уживате во престојниот викенд!

Царски компир: Комплетен ручек или гарнир за риба или месо

Љубителите на компири ќе уживаат во ова јадење - крцкавата кора и сочната внатрешност со кремаста текстура го прави овој специјалитет идеален рецепт за овој викенд!

Серии што можете да ги гледате за време на викендот

Ако сте една од оние личности што обожаваат да ги поминуваат зимските ноќи гледајќи серии, овој список со предлози е идеален за вас.

На листата за овој викенд: Совршен читачки маратон

Кој библиофил не би фантазирал да го помине викендот дома без да прави ништо друго, освен да се дружи со купишта книги?

Музички радар: 5 нови песни кои треба да ги слушнете овој викенд

Секоја недела, Кафе пауза избира албуми и песни – обично нови, понекогаш стари, но релевантни – за кои веруваме дека го заслужуваат вашето внимание.
Датум: 23 авг 2019
, Автор:

Нови серии кои треба да ги изгледате за време на викенд

Викендот е совршен за опуштање со маратонско гледање на омилените телевизиски серии. Доколку ги изгледавте сите приказни кои ви беа интересни, време е за нешто ново.

Викенд хороскоп: Ова е идеален период за патување и опуштање

Денес ве очекува ден полн со динамичност и возбуда, бидејќи Венера е во конјункција со Уран.

Како да го направите овој викенд вистински одмор за душа?

Ако и вие имавте напорна недела, дојдовте на вистинското место!

Одберете ја омилената слика и прочитајте ја вашата викенд порака за среќа

Погледнете ги овие 3 слики и одберете ја својата омилена, онаа којашто најмногу ве привлекува.

Есенска инспирација: 3 лежерни викенд комбинации за сите пригоди

Искористете го овој есенски викенд за уживање со пријателите, за прошетка на свеж воздух или за незаборавна забава со момчето.

Подгответе се за опуштен викенд со помош на овие 8 препораки

Ако сте имале напорна работна недела, тогаш време е да направите вистинска пауза и да си ги наполните батериите.