викенд | Кафе пауза

Совршен викенд десерт: „Пијан“ пудинг од чоколадо

Викендот е наменет за уживање и не сакаме да се заморуваме со комплицирани рецепти, а овој лесен рецепт сигурно ќе сакате да го приготвите веднаш.

„The Wilds“: Предлог ТВ серија за овој викенд

Иако серијата е наменета за помладата популација, таа ќе им се допадне на сите што сакаат комбинација од акција и мистерија.

Есенска плејлиста за викенд опуштање

Денес решивме да споделиме една есенска плејлиста со која ќе се опуштите, ќе се чуствувате топло и пријатно и ќе уживате во престојниот викенд!

Царски компир: Комплетен ручек или гарнир за риба или месо

Љубителите на компири ќе уживаат во ова јадење - крцкавата кора и сочната внатрешност со кремаста текстура го прави овој специјалитет идеален рецепт за овој викенд!

Серии што можете да ги гледате за време на викендот

Ако сте една од оние личности што обожаваат да ги поминуваат зимските ноќи гледајќи серии, овој список со предлози е идеален за вас.

На листата за овој викенд: Совршен читачки маратон

Кој библиофил не би фантазирал да го помине викендот дома без да прави ништо друго, освен да се дружи со купишта книги?

Музички радар: 5 нови песни кои треба да ги слушнете овој викенд

Секоја недела, Кафе пауза избира албуми и песни – обично нови, понекогаш стари, но релевантни – за кои веруваме дека го заслужуваат вашето внимание.
Датум: 23 авг 2019
, Автор:

Нови серии кои треба да ги изгледате за време на викенд

Викендот е совршен за опуштање со маратонско гледање на омилените телевизиски серии. Доколку ги изгледавте сите приказни кои ви беа интересни, време е за нешто ново.

Викенд хороскоп: Ова е идеален период за патување и опуштање

Денес ве очекува ден полн со динамичност и возбуда, бидејќи Венера е во конјункција со Уран.

Како да го направите овој викенд вистински одмор за душа?

Ако и вие имавте напорна недела, дојдовте на вистинското место!