Есенска плејлиста за викенд опуштање

Есенска плејлиста за викенд опуштање

Љубителите на музиката имаат плејлисти за секое годишно време и за секое расположение. Денес решивме да споделиме една есенска плејлиста со која ќе се опуштите, ќе се чуствувате топло и пријатно и ќе уживате во престојниот викенд!

1. Bob Dylan – Caribbean Wind

2. The Byrds – Hickory Wind

3. Paul McCatney – Man We Was Lonely

4. Boygenius – Souvenir

5. Emmylou Harris – Easy From Now On

6. Neil Young – From Hank to Hendrix

7. Paul Simon – Duncan

8. Carly Simon – Coming Around Again/Itsy Bitsy Spider

9. Fleet Foxes – Ragged Wood

10. Love – Always see your face

Слушнете ги и овие песни кои сигурно ќе ве расположат дополнително.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар