30 октомври 2020 | Кафе пауза

Како да пешачите по 1,5 километри без да излезете од дома?

Не мора да одите во теретана за да го подобрите вашето здравје или да изгубите тежина. Наместо тоа, можете едноставно да се движите низ домот.

11 вистини за врските што никој нема да ви ги каже

Не се сите врски успешни, па затоа е добро да знаете некои работи што ќе ви помогнат полесно да се справите со раскинувањето.

Есенска плејлиста за викенд опуштање

Денес решивме да споделиме една есенска плејлиста со која ќе се опуштите, ќе се чуствувате топло и пријатно и ќе уживате во престојниот викенд!

20 фотографии што докажуваат дека атрактивниот лустер ќе ја разубави секоја соба во домот

Раскошните лустери се хит во дизајнот на ентериерот веќе некое време и овие луксузни висечки уреди не служат само за осветлување на домот, туку и за разубавување на просторот.

Време е за кафе: Рецепт за мароканско зачинето кафе

Ова мароканско зачинето кафе додава уникатен и зачинет удар во вашата дневна шолја кафе, па затоа пробајте го веднаш!

3 возбудливи филмски новости кои ја одбележаа оваа недела

Џорџ Клуни во непрепознатлива улога? Откријте за што станува збор.

Акни во менопауза: Како да ги третирате?

Хормоналните акни се знак на менопауза, која започнува да се населува на возраст од 45 до 55 години и доаѓа со еден куп други непријатни симптоми.

Градот на студентите: Шарен и живописен град за кој сигурно немате слушнато

Може да ве освои толку многу што туристичкото патување ќе се претвори во желба да се вратите на студентските денови.

3 хороскопски знаци што најтешко ја издржуваат самоизолацијата

Самоизолацијата има големо влијание врз животот на луѓето, а на некои не им е тешко да се дистанцираат од другите луѓе, додека на други им е тешко да издржат да бидат затворени во четири ѕида.

Што може да се случи со вашето тело ако престанете да јадете сол?

Многу луѓе се трудат да јадат помалку сол затоа што мислат дека солта е штетна за здравјето, но тоа не е целосно точно затоа што солта е важен електролит.