викенд | Кафе пауза - Part 5

Ако спиете подолго за викендите, ќе се чувствувате поизморени

Наспроти популарното мислење дека за викендот ќе го надоместиме потребниот сон, со тоа само го зголемуваме чувството на умор и поспаност, поради што уште потешко ќе ни биде да станеме во понеделник наутро.

Парчиња облека со две лица

Ви здодеа да носите полна торба облека со вас секогаш кога одите некаде на преспивање? Овие модели можеби се решението.

Незаборавен викенд со пријателките

Летото е време за опуштање и уживање. Земете го телефонот, јавете им се на најблските пријателки и договорете заеднички викенд. Не мора да го напуштате градот. Соберете се во нечиј стан или куќа и забавувајте се.
Датум: 19 јул 2012
, Автор:

Места за душевен мир – Маврово и Св. Јован Бигорски

Ако викендов баш и не ви се оди по плажи, тогаш од сè срце ви го препорачуваме Националниот парк Маврово... Ќе се одморите, ќе уживате и ќе си ја наполните душата со мир и спокој.
Датум: 29 јун 2012
, Автор:

Пониква – планински бисер на Осогово

Само со една посета ќе сфатите зошто ова место е наречено „воздушна бања“. Идеално е за прошетки во пролет и лето, па ако сакате да избегате од градската гужва, ова е нашиот предлог за вас.
Датум: 22 јун 2012
, Автор:

Филмови во кои можете да уживате овој продолжен викенд

Доколку не заминувате некаде за овој продолжен викенд, тогаш сигурно оваа куса листа со интересни филмчиња одлично ќе ви дојде...

10 чекори до незаборавна женска забава

Подгответе собир кој вашите пријателки никогаш нема да го заборават. Не ви треба посебен повод за славење и добра забава.
Датум: 16 мар 2012
, Автор:

Филмови со кои секое дете треба да порасне

Сите ние си имаме одредени играни или цртани филмови кои нè потсетуваат на детските денови. Има премногу убави и поучни филмови со забавни содржини, но ние подготвивме една кратка листа...
Датум: 02 фев 2012
, Автор:

Такер и Дејл наспроти злото (Tucker and Dale vs Evil)

Филм за случајностите кои може да имаат фатални последици, сè додека не ги погледнете од комичната страна и за тоа дека изгледот понекогаш навистина лаже...
Датум: 23 дек 2011
, Автор:

Викенд филмски маратон со Леонардо Дикаприо

Леонардо Дикаприо e роден на 11 ноември, 1974 година во Лос Анџелес, Калифорнија како син-единец на Џорџ Дикаприо и Ирмалин Иденбиркин.

Викенд филмски маратон со Џим Кери

Од неговата богата кариера, тешко можат да се издвојат неколку препораки, па затоа ќе се обидеме да опфатиме филмови од повеќе жанрови, но се разбира на листата ќе се најдат најмногу комедии.

9 митови поврзани со спиењето

Мишел Дрерап, доктор по психологија, открива 9 митови поврзани со спиењето кои отсекогаш сме ги сметале за причина поради која се чувствуваме наспано или уморно во текот на денот.