вежбање | Кафе пауза

Дали пешачењето може да го замени вежбањето?

Прочитајте за менталните и физичките придобивки од пешачењето!

Која е поврзаноста помеѓу тренинзите и проблемите со спиењето?

Дали ви се случило да не можете да заспиете навечер откако претходно сте вежбале во теретана? Научниците ја најдоа причината за овој проблем!

Што ќе се случи со вашето тело ако почнете да вежбате пред спиење?

Можеби мислите дека вежбањето пред спиење го уништува вашиот сон, но науката докажува дека тие вежби се подеднакво здрави и ефикасни како и утринските.

Фризури за кратка и долга коса што можат да го издржат и најинтензивниот тренинг

Кога вежбате, потребни ви се додатоци, како удобни патики и опрема за вежбање. Но, сегментот што често го заборавате е косата, а таа може да го наруши вашиот тренинг.

5 совети како да го издржите интензивното темпо додека вежбате

За да ги постигнете своите цели, да изгледате подобро и да се чувствувате подобро, прочитајте ги овие совети што ќе ви помогнат да го издржите интензивниот тренинг.

Утринско трчање или вечерна прошетка: Кој период од денот е најдобар за вежбање?

Умереното попладневно вежбање може да има ефект врз храната што ја консумирате подоцна во вечерните часови и да го забрза метаболизмот.

Вежбајте јога дома со овие 5 канали на Јутјуб

Со текот на годините, расте и нашата потреба да ги замениме динамичните спортски активности со оние што ни носат внатрешен мир и стабилност. Има ли подобро решение за тоа од јогата?

HIIT тренинг: Популарен метод на вежбање со кој резултатите се загарантирани

Првите резултати доволни за понатамошна мотивација ќе бидат видливи за пократок период, но за да се постигне посакуваниот конечен резултат, потребно е да внимавате и на други работи.

8 одлични YouTube видеа за вежбање

Оваа година беше година кога нашата мала дневна соба стана наша теретана.

Тренинг и доење: Дали новопечените мајки треба да вежбаат?

Дали вежбањето и доењето одат заедно или, сепак, е потребно да почекате некое време? Постои голема заблуда поврзана со оваа тема и поради тоа многу мајки престануваат со вежбање.