Вежбајте јога дома со овие 5 канали на Јутјуб

Вежбајте јога дома со овие 5 канали на Јутјуб

Со текот на годините, расте и нашата потреба да ги замениме динамичните спортски активности со оние што ни носат внатрешен мир и стабилност. Има ли подобро решение за тоа од јогата?

Ако вашата теретана или пилатес студио не се отворени, можете сами да започнете да вежбате јога со помош на овие канали на Јутјуб и ништо нема да ви го наруши континуитетот.

Истражувањата велат дека јогата позитивно влијае на луѓето кои страдаат од несоница, анксиозност и депресија. Со редовно вежбање, јогата ја ублажува хроничната болка во грбот, помага при проблеми со хипертензија, но и слаб имунитет. Исто така, делува како природна терапија во надминување на деструктивните мисли и чувства како страв, нервоза, лутина. Поради сето горенаведено, јогата се смета за една од најефикасните активности за подобар квалитетот на животот.

1. Yoga With Adriene

2. Yoga with Kassandra

3. Sjanaelise

4. RETURN TO KEMET • Kemetic Yoga & Wellness

5. Allie – The Journey Junkie

Можеби ќе сакате да пробате и HIIT тренинг: Популарен метод на вежбање со кој резултатите се загарантирани.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар