бисери | Кафе пауза

Бисери на очите: Нов тренд што треба да го пробате ова лето

Претходните трендови не се ништо во споредба со најновиот: бисери на очите. Во продолжение ќе пронајдете инспирација како да постигнете интересен изглед.

Моден хит број 1 за 2021 година: Ова ќе биде најпопуларниот накит и детаљ на облеката

Овој тренд никогаш не излегува од мода, а сега се носи на сите можни начини. Вечниот, женствен детаљ што асоцира на луксуз и елеганција доби модерен пресврт оваа сезона.

Нови стилски начини на кои може да ги носите бисерите

Бисерите може да изгледаат доста модерно доколку ги носите на некои нови, стилски начини, а ние ви даваме мала иснпирација.

Детски бисери за нивните мајки кои слатко ќе ве изнасмеат

Кој ќе ви го направи вашиот ден поубав, ако тоа не се децата?

Нов тренд на Инстаграм: Модни додатоци по кои светот полуде

Секоја модна сезона нуди аксесоари кои го привлекуваат вниманието на дамите, но само посебните стануваат вистински моден хит и владеат со светската модна сцена.

Како да ги носите бисерите кои се тотален хит во светот?

Бисерите секогаш биле синоним за софистицираност, елеганција и одмереност.

Бидете во тренд: Накит кој ќе ја одбележи оваа зима

И оваа зима одреден накит мора задолжително да го имате, а што е апсолутен хит, дознајте во текстот.

6 аксесоари кои секоја дама мора да ги има

За оние девојки кои сакаат класични модели, издвоивме неколку модни додатоци кои треба да се најдат во нивната колекција.

Папата живее во Вакуум: Детски бисери кои ќе ве насмеат до солзи

„Кај нас мажите можат да се оженат само со една жена. Тоа се нарекува монотонија.“

Прекрасни галии составени од стари бисерни ѓердани

2 огромни брода кои пловат низ бескрајно море од тијари, ѓердани и обетки

Направете сами: Уникатен ѓердан од бисери и безопасни игли

Сè што ви е потребно за оваа изработка се еден бисерен ѓердан и мали златни безопасни игли.

4 парчиња накит кои ѝ се потребни на секоја жена

Дури и да имате голем избор на накит, некогаш едноставно сакате само да земете некое парче без мислење и да знаете дека тоа ќе направи да изгледате прекрасно. Затоа постојат класични парчиња кои дефинитивно секоја жена мора да ги поседува.
12