19 јули 2017 | Кафе пауза

Спас во чаша: Леден чај што има моќ да ви помогне да се ослободите од стресот

Мора да го пробате овој пијалак за да ги почувствувате неговите неверојатни моќи.

Дозволено ви е да си заминете…

„Ако некогаш се најдете во погрешната приказна, заминете си.“ – Мо Вилемс.

Одберете квадрат и дознајте ги пораките што се кријат во вашата потсвест

Благодарение на овој едноставен и интересен тест, можете да дознаете интересни делови од вашата личност за коишто досега не сте биле свесни.

Саркастичен хороскоп за оваа недела што ќе ве насмее до солзи

Прочитајте каква иднина ви претстои во наредните денови и насмејте се до солзи...

9 спонтани работи што треба да ги направите доколку мислите дека не сте го искористиле летото

Сѐ уште имате време за да создадете прекрасни и незаборавни сеќавања.

Како да изберете квалитетни производи при купувањето во маркет?

Ви откриваме неколку трикови кои ќе ви помогнат секогаш да ја изберете најсвежата риба и месо, вистински природен мед и уште многу други производи.

Вашето омилено овошје ги открива овие чудни работи за вашиот скриен карактер

Кое е вашето омилено овошје? Дали е тоа банана, јагоди, цреши, портокали?

Моќни цитати што ќе ве поттикнат да живеете онака како што сакате

Никогаш нема да можете да ги остварите вашите соништа и да бидете вистински среќни доколку не почнете да живеете онака како што сакате.

Здрави навики што вашето дете мора да ги научи во најраната доба од животот

Децата од најраната доба треба да ги научат навиките кои ќе им останат за цел живот.

Нови стилски начини на кои може да ги носите бисерите

Бисерите може да изгледаат доста модерно доколку ги носите на некои нови, стилски начини, а ние ви даваме мала иснпирација.

9 ситуации кога не треба да го игнорирате вашиот инстинкт

Секогаш верувајте му на сопствениот инстинкт.
12