Спас во чаша: Леден чај што има моќ да ви помогне да се ослободите од стресот

Мора да го пробате овој пијалак за да ги почувствувате неговите неверојатни моќи

spas-vo-chasha-leden-chaj-shto-ima-mokj-da-vi-pomogne-da-se-oslobodite-od-stresot

Потребни состојки:
  • 2 вреќички зелен чај
  • 1 гранче свеж рузмарин
  • 4 гранчиња свежа мајчина душичка
  • 2 литри филтрирана вода
Начин на подготовка:

Сите состојки полијте ги со врела, зовриена вода, покријте ги и оставете ги да отстојат 20-тина минути. Извадете ги вреќичките и свежите зачини, покријте го чајот и ставете го фрижидер. По 2 часа, извадете го и сервирајте го со лед и овошје.

Прочитајте ги и овие 15 начини за забрзување на вашиот метаболизам.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар