Бисери на очите: Нов тренд што треба да го пробате ова лето

Бисери на очите: Нов тренд што треба да го пробате ова лето

Во текот на изминатата година, светот на шминката значително се промени и испроба сè: од „размачкан“ кармин и неонски сенки за очи до необични линии на очите. Но, овие трендови не се ништо во споредба со најновиот: бисери на очите. Во продолжение ќе пронајдете инспирација како да постигнете интересен изглед.

Бисери на цели очи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dior Official (@dior)

Минимализам

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dior Official (@dior)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dior Official (@dior)

Необично

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cynthia Gonzales (@makeupbycynn)

Погледнете како да ги носите здолништата за играње тенис ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар