атмосфера | Кафе пауза

Најдобрите песни од Џастин Тимберлејк за создавање романтична, но и сексуална атмосфера

Не постои девојка што во одреден момент од нејзиниот живот немала симпатии кон талентираниот пејач.

Избегнувајте ги овие бои и направете го вашиот дом пријатно место за живеење

Боите имаат големо влијание на тоа како ќе се чувствувате!

Мини канцеларии: Прекрасни идеи со кои ќе уживате во работата од дома

Зборот канцеларија веднаш асоцира на голема просторија сместена во некоја зграда, чијшто простор најчесто се дели со повеќе колеги. Но, денес пристапот кон работата полека се менува.

Џексон Лејк Ајленд: Морничав остров од соништата со напуштен и распаднат филмски сет

Остров со неповторливо морничава атмосфера која не го оставила рамнодушен ниту големиот Тим Бартон.

Искористете ги празниците: 15 начини како да го израдувате вашиот партнер

Со малку волја и вложен труд, вие и вашиот парнер можете да уживате во новогодишните и божиќните радости во интимна атмосфера.

15 начини на кои лесно можете да го нарушите расположението за време на сексуалниот однос

Избегнувајте да ги правите овие 15 нешта доколку сакате и двајцата целосно и подеднакво да уживате во вашиот сексуален однос...

Новогодишната атмосфера ширум светот

Луѓето од сите краеви на светот се понесени од празничната магија која ја носи овој период од годината, па на социјалните мрежи ги споделуваат своите новогоднишно украсени градови.
Датум: 23 дек 2014

Смешни или клише совети за пишување кои навистина функционираат

Без разлика колку или што пишувате, дали објавувате или си пишувате за себе, ова се неколку совети кои само звучат клише.
Датум: 17 окт 2014
, Автор:

Музичка плејлиста за совршена летна атмосфера

Едночасовно видео кое со сигурност ќе ви помогне да направите совршена летна атмосфера во која сите ќе уживаат.

Поранешна црква претворена во ексклузивен ресторан

Ресторанот „The Jane“, се наоѓа во Антверп, Белгија и нуди навистина поинакво гастрономско искуство. Одличната храна не е единствениот аспект што местово го прави неодоливо.

Значењето на малите нешта во текот на работниот ден

Колку и да не ги забележуваме или се противиме на нив, сепак малите работи го прават нашиот ден. Големите се само шлаг на тортата, но за да дојдете до големата работа, малите работи се тие што ве одржуваат во форма и со концентрација.
Датум: 11 мар 2014
, Автор: