Музичка плејлиста за совршена летна атмосфера

Музичка плејлиста за совршена летна атмосфера

Летото конечно започна, а со него и сезоната на забавите и музиката. Па, доколку планирате да организирате собир со пријателите и барате добра музичка плејлиста или пак, планирате да патувате и потребна ви е музика за во автомобилот, погледнете го ова едночасовно видео кое со сигурност ќе ви помогне да направите совршена летна атмосфера во која сите ќе уживаат.

Плејлистата се содржи од 14 песни по следниов редослед:

 1. 00:00 Laura Veirs – July Flame (GAMPER & DADONI Remix)
 2. 05:30 Milky Chance – Stolen dance (DIMMI Club Edit)
 3. 10:00 Faul Ft. Wad Ad – Changes (Original Mix)
 4. 14:07 Benjamin Francis Leftwich – Atlas Hands (Thomas Jack Remix)
 5. 18:25 David K & The Oh Hello’s – Like the Dawn
 6. 22:23 FlicFlac – Triangle
 7. 25:50 John Legend – All Of Me (De Hofnar Bootleg)
 8. 31:11 De Hofnar, Felix Jaehn – Valvé (Original Mix)
 9. 35:27 Tez Cadey – Coastal Cat
 10. 39:26 Seinabo Sey – Younger (Kygo Remix)
 11. 44:11 Colin Hay – Down Under (David B Edit)
 12. 48:40 Julia Stone – This Love (Egokind Edit)
 13. 53:31 De Hofnar – De Nacht
 14. 57:15 Henri Pfr & Stone Van Brooken – Tarida (Preview Mix)

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар